Dainavimo pamokos

Dainavimas – viena iš prigimtinių mūsų galimybių ir galių. Jis gali būti pamirštas, pridusęs, prislopintas, priverstas būti kitaip nei norisi, bet jis negali būti ištrintas iš mūsų prigimties. Klausausi ir klausiu: Kodėl šiandien dainuojame? O kodėl nebedainuojame? Kodėl dainavimas beveik visuotinai suprantamas tik kaip būdas pasirodyti, o ne būti? Ar galiu pradėti intonuoti, jei visiškai ,neturiu klausos“? Kada pradedu galvoti, kad neturiu klausos? Kodėl? Ar tikrai reikia mokytis dainuoti? Ką reiškia ,mokytis dainuoti? Ką reiškia dainuoti taisyklingai? Ar galiu kurti?

Kviečiu įsigyti šiais metais pasirodžiusį dainavimo pratimų albumą (su visais paaiškinimais) ir balsą gyvinti nuolat:

https://tamsaule.bandcamp.com/album/grynojo-balso-link-dainavimo-pratimai

Šiandien, esant nesuvaldomam informacinio triukšmo kiekiui, neišvengiamai reikalinga plėsti pačią dainavimo sąvoką ir tai, į ką šiandienos pasaulyje ji susitraukė, tapusi jau nebe sakytinės, (o tuo pačiu ir klausymosi), iš prigimties saugančios tradicijos, kūrybiškumo, turinio išraiška, o didžiąja dalimi tik priemone pinigams uždirbti ir priedanga masėms valdyti. Pati būdama dainininkė, muzikos ir tekstų autorė ir dainavimo mokytoja, nuolat esu tame balso problematikos lauke – kaip išgryninti savo ir savo mokinio tikrą, savitą, tik jam būdingą balsą, kaip išmokyti naudotis savo tembro atspalviais ir, svarbiausia,  padėti pajusti meditatyviąją, švarinančią dainavimo prigimtį, suvokiant, kad ne tik balsas eina iš tavęs, kad balsas – ne tik t

ai, kas yra tavyje, bet ir tai, kame dainuodamas esi tu pats, kad tampi apglėbiamas savo paties kuriamo, tave tęsiančio garso.

P.S. Dėl asmeninių dainavimo pamokų Kaune galite kreiptis el.paštu tamsaule@gmail.com arba telefonu 861632892.

Visus tuos, kurie patys save susitinka ties šitais klausimais, Tamsaulė kviečia į asmenines dainavimo pamokas Kaune, klube LARGO.